Fatma Turgut

     

       2 Ocak 1984 doğumlu, Türk söz yazarı ve şarkıcı.

       Müzik öğrenimi, 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Klasik Gitar Bölümü’ne girmesi ile başladı. 2010 yılında buradan mezun oldu. Bu yıllarda aldığı eğitim kapsamında çok sesli koro, şan, Türk müziği armoni, Batı müziği armoni gibi alanlarda çalışma fırsatı buldu. Çeşitli amatör rock gruplarıyla da sahne çalışmalarına devam etti.

 

       2005-2008 yılları arasında özel bir müzik sınıfında klasik gitar ve koro öğretmenliği yaptı.

       2007 yılında, daha sonra Model olan rock grubu “A Due Carmen” e katıldı. Grupla birlikte Perili Sirk (2009), Diğer Masallar (2011) ve Levlâ’nın Hikayesi (2013) adlı üç albüm çıkardı.

       2016 yılında Model grubuyla yollarını ayıran ünlü sanatçı, solo kariyeri boyunca birçok başarılı single’a ve bir albüme imza attı. 2019 yılında yayınlandıktan sonra kendisine birçok ödül kazandıran “Elimde Dünya” adlı albüm ile müzikal kalitesini bir kere daha kanıtlayan sanatçı, PowerTürk Müzik Ödülleri’nde “En Güçlü Kadın Şarkıcı” ödülünün ve “Bir Varmış Bir Yokmuş” şarkısına layık görülen “En Güçlü Şarkı” ödüllerinin sahibi oldu. Sanatçı, solo çalışmalarıyla müzik yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor.

GALERİ